NEWS Page 44

Këngëtarja me famë botërore bëhet myslimane

• e premte, 26 tetor 2018 2:10 e pasdites

Artistja e njohur irlandeze, Sinéad O’Connor është konvertuar në myslimane. Këngëtarja e hitit Nothing Compares 2 U, njoftoi se e kishte ndërruar emrin e saj në Shuhada. Me anë të një mesazhi në rrjetin social Twitter, O’Connor falenderoi besimtarët myslimanë për mbështetjen e tyre. Kjo nuk është hera e parë që O’Connor, e cila ligjërisht e ndryshoi emrin e saj në Magda Davitt vitin e kaluar, ka folur publikisht për fenë. Në vitin 1992, ajo nxiti polemika pasi grisi publikisht një fotografi të Papës në transmetim të drejtpërdrejtë, në një televizion amerikan. 7 vjet më vonë, ajo u konvertua nga një kishë, por rregullat e Kishës Katolike nuk lejojnë që gratë të bëhen priftërinj, nuk e njohën fare këtë ceremoni. […]

House of Cards nis pa Frank Underwood

• e enjte, 25 tetor 2018 3:30 e pasdites

Problemi me një shtëpi letrash është se ajo shembet kollaj. U mendua kështu edhe për “House of Cards”, pas akuzave të shumta të bëra ndaj aktorit Kevin Spacey për ngacmime seksuale dhe përjashtimit të tij nga ekipi i aktorëve të serisë nga kompania Netflix. Por seriali, nje prej më të ndjekurve të këtyre kohëve, do të vazhdojë me intrigat politike të Shtëpisë së Bardhë edhe pa aktorin kryesor. Publikimi i trailerit të sezonit të gjashtë u dha përgjigje gjithë pyetjeve se si do të largohej imazhi me të cilin të gjithë ishin mësuar të identifikonin “House of Cards”. Me Presidenten e re të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Claire Underwood përpara varrit të bashkëshortit të saj, kuptohet që Frank tashmë […]

Lutja e dëshpëruar e Gylserenit

• e mërkurë, 24 tetor 2018 12:47 e pasdites

Cem Ozer, ish-bashkëshorti i aktores Nurgul Yesilçay, ka thyer këmbën gjatë një incidenti në sheshin e xhirimeve të një filmi në Afyonkarahisar të Turqisë. Aktori i famshëm u dërgua në Stamboll për trajtim më të specializuar, por gjendja e tij shëndetësore mësohet se është përkeqësuar. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, lajmi është konfirmuar edhe nga ish-bashkëshortja e tij, Nurgul Yesilçay, e cila u kërkoi ndjekësve të luten për babanë e djalit të saj të vetëm. “Cem është nën kujdesin intensiv të mjekëve. Unë besoj se babai i djalit tim do të dalë i shëndetshëm nga aty. Ju lutem lutuni për të. Ju lutem…”, shkroi Yesilçay në rrjetet sociale. Aktorja 42-vjeçare e njohur në Shqipëri për rolet e […]

Miss Ukrainës i hiqet kurora

• e martë, 23 tetor 2018 11:17 e pasdites

Cila vajzë bukuroshe nuk do të ëndërronte të përfaqësonte vendin e saj në Miss Bota?! 23-vjeçarja Veronika Didusenko, fituesja i edicionit të fundit të Miss Ukrainës, ishte shumë afër kësaj ëndrre por iu desh të hiqte dorë në momentet e fundit. “Didusenko nuk arriti ta gëzojë kurorën pasi ajo theu një prej rregullave që në një konkurs bukurie duhet respektuar me rigorozitet”. Ajo u mbajti të fshehtë organizatorëve të konkursit faktin që është e divorcuar, dhe ka një fëmijë 4 vjeç. Pasi i hoqën titullin, Didusenko u shpreh se duke qenë në shekullin e 21 këto kritere janë diskriminuese. Heqja e kurorës së miss-it nga Ukraina vazhdon të komentohet në rrjetet sociale ku shumë prej përdoruesve mendojnë se është e […]

Sërish telashe për Kylie Jenner

• e martë, 23 tetor 2018 10:27 e pasdites

Kylie Jenner është paditur sërish nga një kompani make up-i. ‘Sheree Cosmetics’ akuzon 21-vjeçaren se ka kopjuar koleksionin “Born to Sparkle”, që Kylie e prezantoi ditën e ditëlindjes. Në disa dokumente që janë bërë publike, Sheree thotë se “Born to Sparkle” kishte shumë kohë që ishte ideuar dhe publikuar nga kjo kompani. Ndërsa Kylie muaj më vonë, e kishte nxjerrë si prodhim të sajin, pa i ndryshuar asgjë. Klan Plus

Martohet “njeriu më i fuqishëm në botë”

• e martë, 23 tetor 2018 8:49 e pasdites

Njeriu më i fuqishëm në botë, si dhe ylli i serialit “Game of Thrones”, Thor Bjornsson, është martuar me partneren e tij. Me një foto në Instagram, ai shkruante se ishte i nderuar ta quante Kelsey Hensonin tashmë gruan e tij. Çifti është në një lidhje prej një viti. Ata tërhoqën vëmendjen e publikut për shkak të dallimit të madh në gjatësi. Thor është i gjatë 2.06 metra, kurse Kelsey vetëm 1.58 metra. Klan Plus

Ndryshimi surprizues i Ertugrul

• e martë, 23 tetor 2018 11:32 e paradites

Ertugrul po përgatitet të nisë transmetimin e sezonit të 5-të në Turqi. Ekipi i produksionit ka vendosur të bëjë ndryshime të mëdha në kastin e aktorëve dhe në ngjarjet, të cilat sipas medias turke janë zhvendosur 10 vite më vonë. Edhe në trailerin e sezonit të 5-të që do të nisë transmetimin së shpejti në TRT 1 shihet qartë plakja e aktorit kryesor Ertugrul. Seriali më i ndjekur historik, i cili në Shqipëri transmetohet nga Klan Plus, është futur kështu në një fazë tranzitore nga Ertugrul për tek i biri, Osman Gazi. Në trailerin e publikuar së fundmi po ashtu vihet re futja në skenë e aktores së re, Hande Soral e cila pritet të dashurohet me Ertugrulin pas vdekjes […]

Kënga e Dua Lipas rezulton e vjedhur

• e hënë, 22 tetor 2018 10:40 e pasdites

Kënga e Dua Lipas në bashkëpunim me “Blackpink”, “Kiss and Make Up”, e publikuar disa ditë më parë, ka rezultuar e vjedhur. Mediat turke janë ato që kanë thënë se shqiptarja ka vjedhur këngën “Sen Olsan Bari”e këngëtares turke, Aleyna Tilki. Njerëz të shumë në rrjetet sociale, kanë bërë krahasimin midis projekteve muzikore, dhe mund të dallohet ngjashmëria midis tyre. Klan Plus

“Halloween” filmi më i ndjekur

• e hënë, 22 tetor 2018 7:52 e pasdites

Ka rezultuar një sukses i padiskutueshëm filmi “Halloween” i David Gordon Green. Një vazhdim i drejtpërdrejtë i klasikëve të vitit 1978 të John Carpenter, filmi doli në kinematë botërore më 19 Tetor dhe në kaq pak ditë ai ka shënuar një rekord në arkëtime, duke fituar 77.5 milionë dollarë. I cilësuar gjithashtu si një ndër filmat më të mirë horror, por edhe argëtues, “Halloween” ka tejkaluar madje edhe “Paranormal Activity 3”, i cili arkëtoi 52.5 milionë dollarë. Gara ndërkohe është shumë e ngushtë mes dy filmave “A Star Is Born” dhe “Venom”. Filmi i Lady Gagas dhe Bladly Cooper ka fituar deri tani 126 milionë dollarë. “Venom”  me protagonist Tom Hardy ndërkohë qëndroi në krye të listave të Box Office […]

Kanye West surprizon Kim Kardashian

• e hënë, 22 tetor 2018 8:40 e paradites

Kim Kardashian festoi 38-vjetorin të dielën dhe burri i saj Kanye West e ka surprizuar me disa dhurata speciale. Episodi i  “Keeping Up With the Kardashians” nisi me Kanye që luante në piano në shtëpinë e tyre dhe buqeta gjigande me lule ekzotike rozë. Kim ka postuar video të surprizës në Instagram Stories duke thënë “Kështu u zgjova sot”, “Kanye është më kreativi kur bëhet fjalë për të dërguar lule për ditëlindje”, “Të dua shumë!”. Në videon e postuar nga Kanye në Twitter shfaqet vajza e tyre, North West, 5-vjeçe, e cila kërcen me muzikën e lehtë jazz. Kjo nuk është surpriza e parë e këtij lloji, sepse në 2016 për Ditën e Nënës, reperi ka organizuar diçka të ngjashme […]

First « 1 2 3 ... 42 43 44 45 46 » Last

News provider

TvProfil përdor cookie për të siguruar përvojë më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacion rreth cookies mund të gjenden këtu: privacy policy.