PËRMBLEDHJE

Një tjetër legjendë, një tjetër përbindësh. Një kërkim tjetër për botën. Mbreti akrep. Një luftëtar legjendar që ia ka shitur shpirtin Anubisit është fshirë nga të dhënat historie të mbretërisë së lashtë. Ekzistenca e tij është ruajtur vetëm në mitologji, por ky mit ka diçka të vërtetë. Në shkretëtirën e Ahm Shere, në një piramidë të artë fle Mbreti Akrep. Ai ose kushdo që mund të vrasë atë mund të komandojë ushtrinë e pamposhtur dhe djallëzore të Anubis. Dhjetë vjet pas ringjalljes së priftit Imhotep dhe mposhtjes së tij nga Rik OKonelle, Evelina dhe Xhonaton Karnahani, ai ringjallet sërish nga një grua misterioze me emrin Mela, e cila është e armatosur me dijen e shekujve. Së bashku, Imhotepi dhe Mela kanë një qëllim, të mposhtin mbretin akrep dhe të përdorin ushtrinë e tij për të shkatërruar njerëzimin. Ndërkohë, Rik dhe gruaja e tij, Evelina janë të zënë duke rritur djalin e tyre, Aleksin. Gjatë Vitit të Ri egjiptian, Evi fillon të shohë ëndrra me Egjiptin e lashtë, të cilat e drejtojnë tek byzylyku i Anubisit. Larot e Melës janë në kërkim të tij, por gjithashtu edhe Ardeth Bei. Vajtja në Ahm Shere shndërrohet në një garë me kohën. A do të mundë Riku të mposhtë mbretin Akrep dhe ta dërgojë ushtrinë e tij në botën e përtejme? Apo këtë do ta bëjë Imhotepi dhe do të sundojë botën? Apo më keq akoma... mos ndoshta mbreti Akrep është kaq i fuqishëm sa nuk mund të mposhtet dhe vetë ai do të drejtojë ushtrinë për fitoren e tij globale?

Fotot

Kthimi i MumjesKthimi i MumjesKthimi i MumjesKthimi i MumjesKthimi i MumjesKthimi i MumjesKthimi i MumjesKthimi i MumjesKthimi i MumjesKthimi i MumjesKthimi i MumjesKthimi i MumjesNBCUNBCUNBCUNBCUNBCU

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Ushtria e Të Vdekurve (2021)

  Sot
  image
  Ana de la Guerra: Teksa ndiqnin një sulm zombi në Las Vegas, një grup mercenarësh guxojnë për bastin e jetës, mësyjnë në një zonë në karantinë për të realizuar...
 • Zodiaku kinez (2012)

  Sot
  image
  Jackie Chan, Oliver Platt. Një gjuetar thesaresh dhe skuadra e tij fillojnë një aventurë ndërkombëtare në kërkim të një koke bornzi, që është një nga 12 shenjat e...
 • Historia e Bruce Lee (1993)

  Sot
  image
  Jason Scott Lee, Lauren Holly, Robert Wagner: Filmi ka në qendër të tij jetën dhe karrierën e superstarit të arteve marciale, Bruce Lee. I ndjekur nga demonët,...
 • Ana (2019)

  Sot
  image
  Pas bukurisë mahnitëse të Anna Poliatovas fshihet një sekret që do të çlirojë forcën dhe aftësinë e saj për t’u bërë një prej vrasëseve më të frikshme në botë.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.