PËRMBLEDHJE

Xhek Salli eshte nje ushtar, i detyruar ne nje karrige me rrota, i cili pranon te transferohet ne planetit Pandora, ne vend te vellait te vdekur. Ai ishte nje shkencetar, misioni i te cilit ishte te eksploronte planetin nepermjet nje avatari. Duke qene se atmosfera e planetit eshte toksike per njerezit, jane krijuar disa qenie qe jane saktesisht te njejta me banuesit lokal dhe qe mund te drejtohen nga njerezit qe ndodhen ne kushte te sigurta ne baze. Pandora nuk eshte vetem nje vend per tu studiuar, mbi te gjitha eshte nje depozite e nje minerali me vlere, shume i dobishem per Token, ku katastrofa ekologjike ka thare burimet e energjise. Biznesmen dhe ushtare bashkohen per te zhveshur planetin, por ka nje problem, indigjenet Navi nuk kane ndermend te dorezojne planetin e tyre. Detyra fillestare e avatarit Xhek eshte te njohe zakonet dhe kulturen dhe te pranohet ne komunitetin e tyre, ne kete menyre do kuptoje nese mund te nenshtrohen apo jo. Xhek njeh Nejtirin, nje luftetare Navi, vajza e kryetarit te fisit. Nga ajo meson si te shnderrohet ne nje luftetar, shume i ndryshem nga ushtari qe ka qene, dhe dashurohet. Nga ai moment vizioni i tij per sipermarrjen ndryshon.

Fotot

Planet PandoraPlanet PandoraPlanet PandoraPlanet PandoraPlanet PandoraPlanet PandoraPlanet PandoraPlanet PandoraPlanet PandoraPlanet Pandora

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Magjistari dhe gjarpri i bardhe (2011)

  Sot
  image
  Regjisori i kësaj historie, Ching Siu-Tung, e mbështet filmin e tij në legjendën e vjetër kineze për një herbarist, i cili bie na dashuri me Gjarpërin e Bardhë...
 • Rojtarët e fuqisë (2017)

  Sot
  image
  Një grup të rinjsh,studentë të shkollës së mesme zotërojnë superfuqi kur gjejnë disa monedha shumë të vjetra.Ata janë ngarkuar për mbrojtjen e jetës në tokë dhe...
 • Mercenaret e papmposhtur 2 (2012)

  Sot
  image
  Cerc ribashkohet me mercenaret per nje detyre ne dukje te lehte. Por kur njeri nga grupi i tyre vritet, deshira e tyre per hakmarrje i con ata thelle ne...
 • Over the Top (1987)

  Sot
  image
  Lincoln Hawk (Stallone) is a struggling trucker who's trying to rebuild his life. After the death of his wife, he tries to make amends with his son who he left...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.