Vlerësimi: 8.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8/10
(72 Voto)

PëRMBLEDHJE

Në Spanjën fashiste të vitit 1944, një vajzë e vogël, e magjepsur pas përrallave, niset bashkë me mamanë e saj shtatzënë, të shkojë të jetojë me njerkun e saj, një kapiten i ashpër i ushtrisë spanjolle. Gjatë natës, ajo takon një zanë, e cila e çon në një faunë në qendër të labirintit dhe i thotë se ajo është një princeshë e botës së nëndheshme. Por tashmë ajo duhet të vërtetojë besnikërinë e saj, duke i mbijetuar tre detyrave tepër të vështira. Nëse dështon, ajo sdo të mund ta vërtetojë kurrë se është princesha e vërtetë dhe sdo të mund ta takojë më kurrë babanë e saj, mbretin.

Fotot

Labirinti i PanitLabirinti i PanitLabirinti i PanitLabirinti i PanitLabirinti i PanitLabirinti i PanitLabirinti i PanitLabirinti i PanitLabirinti i PanitLabirinti i PanitLabirinti i PanitLabirinti i PanitLabirinti i Panit

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Këshilltarët (1979)

  image
  Fundi i vitit 1943. Të gjithë anëtarët e këshillit antifashist, të pranishëm në një ceremoni dasme në fshat, arrestohen. Gjermanët kanë arrestuar edhe dhëndrin....
 • Tingujt e luftës (1976)

  image
  Bardhi jetim, shkon të punojë në qytet në familjen e pasur të Galip Shkëmbit, i cili ka një djalë, Nardin. Në shtëpinë e tregtarit të pasur vjen vazhdimisht...
 • Gurët e shtëpisë sime (1983)

  image
  Ngjarjet zhvillohen gjatë Luftës së Dytë Botërore, në një fshat jugor. Ato shtrihen në tri kohë: atë të përfundimit të luftës Italo-Greke, kapitullimin e Italisë...
 • Në fillim të verës (1975)

  image
  Viti '42. Në një qytet bregdetar, bëhen planet dhe penetrimet e illegalëve për të hedhur në erë një depo ushtarake me municione. Jaho Labi, që hyn në punë si...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.