PËRMBLEDHJE

Kalorësit Behman e Felson dezertojnë nga kryqëzata, në të cilën bënin pjesë dhe gjatë kthimit e gjejnë tokën e tyre të shkatërruar nga murtaja. Pasi mbërrijnë në qytezë, dy kalorësit njihen dhe arrestohen për shkak të dezertimit. Duke qenë se për të mposhtur murtajën kishin fare pak njerëz në dispozicion, peshkopi I zonës I kërkon atyre që të mbajnë në mbikëqyrje një shtrigë, e cila konsiderohet fajtore për murtajën dhe ta çojnë atë në një famulli të largët ku murgjit të mund ta procesojnë dhe ekzekutojnë atë për të ndalur epideminë.

REKOMANDIMET
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.