PËRMBLEDHJE

mbreti mizor dhe i djallëzuar Hiperion është duke kërkuar Harkun e Epirit bashkë me ushtrinë e tij të pamëshirshme për të çliruar titanët dhe për të shkatërruar zotat. Kur mbreti Hiperion mbërrin në fshatin e Tezeut dhe i vret të ëmën, ai merr edhe djaloshin si skllav. Zeusi paralajmëron zotat e tjerë se ata sduhet të ndërhyjnë me vullnetin e lirë të njerëzve dhe se kjo është shpresa e fundit për njerëzimin.

Aktorët: Ne Greqi
REKOMANDIMET
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.