SYNOPSIS

Kryengritësit të udhëhequr nga Luk Skaiuoker braktisin bazën e tyre në sistemin e akullt Hoth. Princesha Leia dhe kapiteni Solo, për kokën e të cilit është vënë një shpërblim, arratisen me "Fajkoin legjendar" por më pas kapen nga lordi i lig Darth Veider. Ndërkohë Luk Skauoker stërvitet për tu bëre luftëtar xhedai. A do të arrijë Luka ti shpëtojë miqtë e tij nga Lordi i Errësirës?

RECOMMENDATIONS
 • SKEJT DERI NË VDEKJE (2008)

  e mërkurë
  image
  Dy adoleshentë të apasionuar pas skateboard bëhen dëshmitarë të vrasjes së një shpërndarësi të njohur narkotikësh. Si të mos mjaftonte e gjitha kjo, krimi u krye...
 • Xhek Hanter dhe ylli i parajsës (2009)

  sot
  image
  Xhek Hanter merr informacione se “Yll Hyjnor”: ndoshta është në Turqi. Gjurmë më e mirë është Amen Antaki, shitësi i antikave, i biri i të cilit, Faud shkonte në...
 • GËNJESHTRAT DHE MASHTRIMET (2009)

  nesër
  image
  Një botues letrar nga Nju Jork u bë i pushtuar me autorin e një romani të dhunshëm. Së shpejti do t'i zbulojë seketet e së kaluarës së tij.
 • XHEKPOT (2011)

  nesër
  image
  Aksioni i filmit është vendosur në krahinën midis Norvegjisë dhe Suedisë, ku takojmë një grup burrash të fëlliqur; Oscar-in, Thor-in, Billy-in dhe Tresko-n...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar përvojë më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacion rreth cookies mund të gjenden këtu: privacy policy.