Vlerësimi: 7.1/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.35/10
(65 Voto)

PËRMBLEDHJE

Mjeti i transportit hapesinor "Hunter-Gratzner", me 40 persona ne bord, rrezohet ne nje planet te shkrete kur anija goditet nga nje stuhi meteoresh. Te mbijetuarit jane vetem dhjete dhe mes tyre jane piloti Carolyn Fry (I cili merr komanden pas vdekjes se kapitenit te anijes), gjahtari William J. Johns, besimtari Abu Al-Walid, tregtari antikuar Paris P. Ogilvie, adoleshenti i arratisur Jack, John Zeke Ezekiel dhe e dashura e tij Sharon Shazza Montgomery dhe Richard B. Riddick, nje i denuar i rrezikshem i arratisur. Dhjete te mbijetuarit zbulojne se planeti i nxehte dhe i djerre ka drite nga tre diej. Jo vetem qe gjejne ushqim dhe uje, dhe shqetesohen per Riddick, por te mbijetuarit ndiqen nga alienet mishngrenes te planetit, kur planeti pllakoset nga erresira, gje qe ndodh cdo 22 vjet, pasi ata dalin ne siperfaqe per te ngrene cdo gje te gjalle. Per Fry dhe te mbijetuarit, Riddick eshte mundesia e tyre me e mire per te mbijetuar, pasi ai arrin te shohe ne erresire. Ata perpiqen te gjejne nje menyre per te ikur nga planeti para se ti hane krijesat qe ndodhen ne siperfaqe.

Fotot

Terr i pafundTerr i pafundTerr i pafundTerr i pafundTerr i pafundTerr i pafundTerr i pafundTerr i pafundTerr i pafundTerr i pafundNBCUNBCUNBCUNBCU

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.