poster

Gara drejt fitores: Audi kundër Lancias

Race for Glory: Audi vs. Lancia (2024)

Thriller, Dramë, Sport, Histori, Biografi, Mister | Itali, Mbretëria e Bashkuar, Irlandë

Ku ta shikojmë
Në kinema prej 22.2.24
Cineplexx
Vlerësimi: 5.7/10

PëRMBLEDHJE

Frymëzuar nga ngjarjet e vërteta që ndodhën gjatë Kampionatit Botëror të Rally, 1983. Një humbje e sigurt e pret menaxherin e ekipit italian të Lancia, Cesare Fiorio (Riccardo Scamarcio), kundër rivalit të tij të frikshëm Roland Gumpert (Daniel Brühl) nga ekipi i pamposhtur gjerman të Audit. Por Fiorio, ka planin e tij, për ta marrë fitoren me çdo kusht.

Fotot

Gara drejt fitores: Audi kundër LanciasGara drejt fitores: Audi kundër Lancias

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.