PËRMBLEDHJE

Historia e Shrekut kete here vjen ne formen e nje muzikali. Kur Shreku zbulon se mocalin e tij e kishin pushtuar te gjithe personazhet e perrallave, te cilet ishin debuar nga Lordi Farkuad, nis nje udhetim epik ne shoqerine e gomarit. Pas nje sere aventurash dhe shpetimit te princeshe Fiones nga dragoi qe e mbante te burgosur, Shreku rikthehet ne mocalin e tij. Por pikerisht pas kesaj aventure jeta e tij do te marre nje kthese tjeter. Ai bie ne dashuri me Fionen dhe ne fund martohen.

Fotot

ShrekShrekShrekShrekShrekShrek

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Drejt Yjeve (2019)

  e mërkurë
  image
  Një austronaut udhëton në skajet e jatshme të sistemit diellor në kërkim të babait të tij dhe zbulon një mister që kërcënon planetin tonë. Ai zbulon sekrete që...
 • 7 minuta mbas mesnates (2016)

  e mërkurë
  image
  Lewis MacDougall, Sigourney Weaver. 12 vjeçari Konor, i cili po përballet me sëmundjen e nënës, një gjyshe të ashpër dhe moshatarë që e tallin, gjen aleatin më të...
 • Mashtruesi i Djallit (2009)

  Sot
  image
  Kandidat për 2 çmime Oskar. Hyni në botën imagjinare të doktor Parnasus, njeriut që vite më parë bëri një pakt me djallin: në këmbim të rinisë së përjetshme do...
 • Pikolo dhe Sakso (2006)

  Sot
  image
  Një grup instrumentësh frymorë dhe atyre me tela janë mbledhur së bashku, për të formuar një orkestër të madhe simfonike. Ndërsa më pas fillojnë misionin e...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.