PëRMBLEDHJE

Në qendër të filmit është Mimoza, një vajzë e vogël kryeneçe dhe e përkëdhelur që jeton në mes të një kujdesi të tepruar. Mimoza ka gjyshen e vet në dispozicion dhe i dëbon vazhdimisht nga shtëpia shoqet dhe shokët, u prish atyre lodrat, deri sa mbetet e vetme me kukullën.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Historia e Anës (2010)

  image
  Pasi Ana merr vesh se njerka e saj, do ta dërgojë në një kolegj, ajo vendos ti shkruaj gjyshes një letër, për ti kërkuar ndihmë. Por letra, përfundon në duart e...
 • Shpella e pirateve (1990)

  image
  Pesë fëmijë nisen pa leje me një varkë në kërkim të aventurave. Gjatë këtij udhëtimi ku iu rezervohen shumë surpriza ata njihen më mirë me njëri - tjetrin....
 • Një vonesë e vogël (1983)

  image
  Më 7 Mars, festën e mësuesit, një grup fëmijësh nisen për në shtëpinë e mësueses së tyre. Gjatë rrugës, ngjarjet rrjedhin në plot situata të këndshme.
 • Timberi në kërkim të Thesarit (2016)

  image
  Per te shpëtuar fermën e familjes, një djalë i vogël, me ndihmën e qenit të tij, do të nisë një aventurë të papërsëritshme për të gjetur një thesar legjendar... A...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.