Vlerësimi: 8.4/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10
(21 Voto)

PëRMBLEDHJE

Komitët të udhëhequr nga Çerçiz Topulli, Mihal Grameno dhe Hajredin Tremishti, kthehen në fshat te njerëzit e tyre para se të ekzekutojnë bimbashin turk të Gjirokastrës. Pas kësaj, ushtria osmane ndërmerr një fushatë kundër Mashkullorës, krahinë e cila kthehet në një lapidar të rezistencës shqiptare për pavarësi.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Gurët e shtëpisë sime (1983)

  image
  Ngjarjet zhvillohen gjatë Luftës së Dytë Botërore, në një fshat jugor. Ato shtrihen në tri kohë: atë të përfundimit të luftës Italo-Greke, kapitullimin e Italisë...
 • Jakob Gënjeshtari (1999)

  image
  Në Poloni gjatë Luftës së Dytë Botërore, kur radiot ishin të ndaluara, Xhakobi, arrin të shpërndajë lajme për një fitore të ushtrisë sovjetike ndaj asaj gjermane....
 • Land and Freedom (1995)

  image
  Spring 1936, a young unemployed communist, David, leaves his hometown Liverpool to join the fight against fascism in Spain. He joins an international group of...
 • Frieda (1947)

  image
  RAF pilot Robert Dawson returns home from World War II with his new bride, Frieda, the German girl who helped him escape from a prisoner-of-war camp. They have to...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.